Program

Říjen 2018

Rock'n'Roll wild party vol. Jerry Lee Lewis

Pátek, 5. Říjen 2018, 19:00

BACK TO FIFTIES!
Party pro ty, kdo se chtějí ocitnout zpět v časech divokého Rock'n'Rollu a žhavého Swingu.
Tančit umět netřeba – enjoy your freestyle, nebo se přijďte přiučit základ.
Těšíme se na Vás.

Русский квиз №2 – День выборов! // Ruský kvíz II – V den voleb!

Pátek, 5. Říjen 2018, 19:00

В пятницу выборы — придется выбирать квиз! Но победитель у нас только один и абсолютный — тут вам не демократия!

V pátek jsou volby, tak si budete muset zvolit kvíz! Ale vítěze budeme mít jen jednoho a absolutního — tohle není žádná demokracie!

 

Obývák č.1

Pátek, 12. Říjen 2018, 21:00
Vstupné: 50 Kč /

A co děláváte v pátek večer? Stojíte v obýváku? Jen tak tam stojíte? Až do sobotního rána? To zní jako velmi zábavná činnost. Stát můžete i u nás v Obýváku. Kdo si při stání v obýváku rád hodí bokem, určitě ocení naše obývákové pouštěče:

Gizza /Unformated crew/
Strawberry /Unformated crew, Obývák crew/
PNKR /Obývák crew/
Erectro /Obývák crew/

Starosti hoď za hlavu. V obýváku je čas relaxu a zábavy. První Obývák obujeme do stylů house / electro / minimal / synth / breakbeat

A k Obýváku samozřejmě patří i čumění na bednu. O vizuální zážitek se postará VJ Zarubánek /Obývák crew/

Potulný dělník

Pátek, 19. Říjen 2018, 18:00Sobota, 20. Říjen 2018, 23:30
Vstupné: 400 Kč / 150 Kč

Osmnáctý ročník festivalu poezie. V sobotu vystoupí, vůbec poprvé v Brně, legendární britský bubeník Chris Cutler, jeden ze zakladatelů hnutí Rock In Opposition.

pátek:

18:00 George Silverman and The Mask

19:00 Ťovajz & spol.: básně Zbyňka Havlíčka

19:45 autorská čtení: Petr Čermáček, Tomáš Lotocki

20:30 Žen

21:00 autorská čtení: Vojtěch Landa, Olga Čejková

21:45 Hameln

22:45 Jiříkovo vidění

23:45 Die retardovaný koksoplyn

 

sobota:

18:00 Jakub Čermák – křest sbírky Středohoří a CD

19:00 autorská čtení: Petr Hruška, Ivan Motýl, Jakub Chro­bák, V. J. Horák (křest knihy)

20:15 Ivan Palacký & Lukas Simonis

21:30 Josef Klíč – Requiem za Magora

22:00 Chris Cutler & hosté z Agon Orchestra – Pocta Magorovi

23:45 Pátí na světě – Písňové vydechnutí

 Ivan Palacký & Lukas Simonis 

Projekt předního českého hudebního experimentátora a ar­chitekta Ivana Palackého a holandského kytaristy Lukase Si­monise. Ivan Palacký (narozen 1967) využívá jak kytaru, tak pletací amplifikovaný stroj Dopleta 180 a přidruženou elektro­niku (např. preparované diktafony). Společně s Jennifer Helia DeFelice vystupoval ve formaci Sledě, živé sledě a také v duu Tílko. Dále spolupracuje s Filipem Cenkem (Koberce, záclo­ny), s duem Cremaster, Ruth Barberán a Margaridou Garcia, Willem Guthriem, Andreou Neumann ad. Lukas Simonis (narozen 1961) je holandský kytarista, specia­lizující se na industriální hudbu a noise rock. Hrál v kapelách Dull Schicksal, Trespassers W, Morzelpronk, AA Kismet, Liana Flu Winks, VRIL, Stepmother, Perfect Vacuum a Coolhaven. V jeho rodném Rotterdamu organizuje koncerty, festivaly a podobné akce, zaměřující se na experimentální umění.

 Chris Cutler & hosté – Pocta Magorovi

Program s Magorovými básněmi a filmy s hudebním doprovo­dem legendy Rock in opposition Chrise Cutlera a muzikantl z Agon orchestra. Chris Cutler (narozen 1947 ve Washingtonu) je legendární britský bubeník, který svou první skupinu založil v roce 1963. Od počátku 70. let hrál v kapelách Henry Cow, Art Bears, Cassiber, News from Babel, Pere Ubu, The Pedestrians či The Science Group. Spolupracoval také s Ivou Bittovou, Tomem Corou, Fredem Frithem, Gong či The Residents. Chris Cutler také dvakrát vystoupil na pražských jazzových dnech, a to v roce 1979. S Chrisem vystoupí převážně muzikanti z Agon orchestra, jmenovitě Ivan Bierhanzl (basa), Ivan Acher (videoprojekce a audiosamply), Martin Čech (flétna), Ivan Manolov (elektric­ká kytara), Michal Nejtek (klávesy) a Jan Šimůnek (elektrické housle).

 

Marie.cz

Pondělí, 22. Říjen 2018, 20:00

Inscenace vzniklá v rámci květnového Triptychu! Historka z kabinetu prognóz reagující na současnou politickou situaci, která vzbudila značný ohlas a teď se v ní můžete poznat i vy. Text z pera Petra Smyczka a Veroniky Volejníkové. 

Svět se změnil. Co kdysi bylo, je ztraceno - už není nikdo, kdo by si to pamatoval. Z fakt se stala historie, z historie mýtus a z mýtu zase fakta. Doba teroru se změnila ve svobodné časy - ale všichni byli nakonec podvedeni...nastává čas populismu, mediálních masáží, jasných hesel, planých slibů a fake news. Za vším je spasitelská touha (po)moci. A uprostřed toho dění sedí Marie. Kolik stojí její hlas? 

Hraji: Dana Jaceková, Klára Bulantová, Eliška Vocelová a Štěpánka Romová
Scénografie: Julie Ema Růžičková
Dramaturgie: Veronika Volejníková
Režie: Petr Smyczek

Biodivadlo Napříč.cz:
Nukleární rodina – 4. repríza

Čtvrtek, 25. Říjen 2018, 19:3021:00
Vstupné: 150 Kč / 120 Kč

Hra sleduje osudy jedné dělnické rodiny, jejíž otec se snaží zajistit šťastné zítřky své ženě a dvěma potomkům. Hra je umístěná do orwellovsky svíravého světa plného nejistoty, podezírání a totální nadvlády státního aparátu. Diváka představení uvede do zádumčivosti. Sleduje svět budoucnosti? Nebo nahlíží na režimy z dob minulých, nebo jsme snad svědky tohoto světa v současnosti?

Rezervace: http://www.napric.cz/rezervace-vstupenek
Prodej na místě před představením

P. U. D. - Byl to jen piknik

Úterý, 30. Říjen 2018, 20:0021:30

Návštěva. Již třináct let uplynulo od oné události, která jasně dokázala, že lidstvo není ve vesmíru samo. Na povrchu planety se objevila záhadná Pásma, ve kterých toho Hosté po sobě hodně zanechali, dobrého i zlého. Napomohli vědeckému pokroku, ale také díky nim zemřelo mnoho lidí. Proč? Kdo byli, odkud přišli... a všimli si nás vůbec?

Na motivy sovětské science fiction Piknik u cesty - Arkadij & Boris Strugačtí.